GEORGIN
GEORGIN jest kluczowym graczem w dziedzinie bezpieczeństwa procesów przemysłowych. Ich produkty są przeznaczone do włączenia w proces w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. Mogą one być wykorzystywane w bardzo trudnych środowiskach, takich jak ekstremalne temperatury, agresywne warunki lub strefy zagrożenia wybuchem.
Historia firmy "LES REGULATEURS GEORGIN" zaczyna się w 1939 roku. Wysokie zaawansowanie techniczne w połączeniu z potrzebami przemysłu doprowadziło do stopniowego rozwoju firmy trwającego ponad 75 lat:
W 1965 struktura dedykowana pomiarom fizycznym zaczęła nabierać kształtu. Utworzono wydział fizyczny przeznaczony pomiarom oraz kontroli.
W 1970 ze wsparciem przemysłu oraz projektantów urządzeń elektronicznych doprowadzono do powstania nowego działu: fizyko - elektrycznego, rozpoznawanego jako specjaliści w dziedzinie interfejsów iskrobezpiecznych.
W 1993 utworzono dodatkowy dział w celu dopasowania sie do specyfiki i wymagań dużych odbiorców, takich jak SNCF, francuskiej marynarki wojennej, czy EDF.
W 2003 roku dział fizyko - elektryczny zostaje rozbudowany na potrzeby integracji technologii cyfrowych "fieldbus" dla procesów przemysłowych.
Obecnie GEORGIN rozwija swoje działania z certyfikatem jakości ISO 9008, w wersji 2008.
Współpracując ze swoimi klientami GEORGIN ukierunkowuje swoje działania na wymagający i ciągle zmieniający się rynek, zwiększa swoje umiejętności w zakresie ciśnienia i temperatury (czujnikach cyfrowych i analogowych), w iskrobezpiecznych urządzeniach (barierach, przekaźnikach, przetwornikach, zasilaczach, wyświetlaczach i innych) i magistralach (zdalnych wejść / wyjść) domen.
Inwestycje badawczo - rozwojowe doprowadziły do dostarczania wiarygodnych i zrównoważonych towarów oraz utrzymywaniu jakości wyrobów.
W ofercie producenta GEORGIN znajdziemy m.in.:
- przetworniki ciśnienia
- wyłączniki ciśnienia
- membrany
- bariery Zenera
- separatory galwaniczne
- wyświetlacze
- sondy temperaturowe
Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:
Przetwornik separujący serii GN 25000 służy do izolacji i konwersji sygnałów analogowych 0/4 ... 20 mA i 0/2 ... 10 V. Nastawa wybranego sygnału jest bardzo prosta i odbywa się przy pomocy "DIP switcha". Ze względu na skalibrowany wybór nie ma potrzeby dalszej regulacji. Zasilanie pomocnicze może być dostarczane za pomocą zacisków przyłączeniowych lub poprzez opcjonalne złącza z szyny zasilającej. Zielona dioda LED na przednim panelu sygnalizuje dostarczenie zasilania.
Wyłączniki ciśnieniowe serii U są wyposażone w mechanizm elastycznego ramienia, który pozwala urządzeniu wytrzymać uderzenia lub wibracje nie wpływając na ustawiony punkt przełączania. Obciążenie wytworzone przez element pomiarowy posiada bezpośrednią kompensatę, co pozwala na utrzymanie liniowość pomiaru. Punkt przełączania jest ustawiany poprzez śrubę zewnętrzną, natomiast strefa martwa jest regulowana od wewnątrz. Zakres pracy: 0,5...40 bar.
Wkręcana sonda temperaturowa serii S5VF w wykonaniu iskrobezpiecznym posiada wiele możliwości konfiguracji parametrów, takich jak: głowica zaciskowa, rodzaj sensora, klasa dokładności, zakres temperaturowy, materiał osłony, przyłącze procesowe, średnicę i długość sondy i inne. Sondę można również wyposażyć w wyświetlacz LCD oraz przetwornik.